Strona główna » Rumunia

Rumunia - winiety online

alt
Po niektórych krajach nie można się przemieszczać bez posiadania odpowiedniego dokumentu. Są one gwarantem pobytu w danym rejonie. Jeśli wybieramy się do Rumunii, winiety online są obowiązkowe dla kierowców przekraczających granicę. W odróżnieniu od Austrii czy Czech umożliwiają nie tylko przejazd płatną autostradą i drogami szybkiego ruchu, ale wszystkimi kategoriami odcinków. Bez nich nie można wjechać do kraju.


Winieta na Rumunię

Musisz ja kupić, jeśli podróżujesz samochodem osobowym, busem bądź kamperem o wadze nie większej niż 3,5 tony. Obejmują określone kategorie i różnią się ze względu na czas obowiązywania. Winiety do Rumunii dotyczą pojazdów przewożących maksymalnie do 9 osób, ciężarowych oraz tych, w których transportujemy towary. Jeśli liczba pasażerów jest większa, musimy się zaopatrzyć w odrębny dokument online przeznaczony dla busów. Nie ma obowiązku zakupu aktu na przyczepę, jeżeli jest ciągnięta legalnie, czyli zgodnie z zapisem, który mamy w dowodzie rejestracyjnym. Nawet w sytuacji, gdy w połączeniu z samochodem przekracza 3,5 tony. Zwolnione z zakupu dokumentu są jedynie motocykle.

Winieta na Rumunię ma postać elektroniczną i należy ją zakupić online zanim przekroczymy granicę. Jest ona powiązana z numerem rejestracyjnym naszego pojazdu. Jej brak wiąże się z wysokim mandatem, którego nie unikniemy, ponieważ nasz przejazd jest rejestrowany przez kamery i kontrolowany przez odpowiednie służby za pomocą monitoringu.


Winiety online - płać i korzystaj

Do zakupu odpowiedniego dokumentu do przekroczenia granicy będą potrzebne podstawowe dane takie jak: numer rejestracyjny, kraj pochodzenia pojazdu oraz numer VIN. Powinniśmy też podać adres e-mail, ponieważ zostanie na niego wysłana winieta online oraz dowód jej zakupu. Możemy ją zakupić na rok, 90 dni, tydzień lub miesiąc. Elektroniczny dokument umożliwia dokonanie rozliczeń za przejazdy drogami publicznymi w prostszy i wygodniejszy sposób. Co więcej, wystarczy jedno potwierdzenie opłaty, by móc się przemieszczać w pełni po Rumunii.

Podkategorie
  • A
    A

    Kategoria A - pojazdy osobowe o DMC do 3,5 tony. Pojazdy osobowe o DMC do 3,5 t nieprzystosowane do przewozu towarów.

  • B
    B

    Kategoria B - pojazdy o DMC do 3,5 tony do przewożenia towarów. Przykład: busy, samochody osobowe typu cargo, np. Citroen Berlingo z kratką lub z paką.

Wyników na stronie: 15 30 45
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do

Rumuński system autostrad – co warto o nim wiedzieć?

W Rumunii za obsługę dróg szybkiego ruchu odpowiada Krajowe Przedsiębiorstwo Administracji Infrastruktury Drogowej (C.N.A.I.R.). To ono odpowiada za wdrożenie bardzo konkretnych, lecz dopasowanych do potrzeb podróżników rozwiązań. System winiet elektronicznych jest dopasowany do wszystkich aut — a w naszej ofercie możesz zakupić dokumenty dotyczące samochodów osobowych i dostawczych kat. A i B. Udogodnieniem są także różne okresy obowiązywania uprawnień do korzystania z dróg — dostępne w czterech wariantach: na 7, 30, 90 lub 365 dni. Ich cena różni się w zależności od tego, czy potrzebujemy dokumentu kategorii A (na samochód osobowy) czy B (auto dostawcze do 3,5 tony).

Warto wiedzieć, że C.N.A.I.R. zadbał również o wygodę kierowców pod względem czasu organizacji podróży. Winietę elektroniczną możesz zakupić nawet z miesięcznym wyprzedzeniem, dzięki czemu nie musisz szukać okazji do jej zamówienia tuż przed wjazdem do Rumunii. Wystarczy, że w wolnej chwili odwiedzisz naszą stronę internetową i zamówisz stosowny dokument z wyprzedzeniem. Jeśli Twój dokument traci ważność, zamówienia następnego możesz dokonać już na następny dzień.
 

Winiety24h – dlaczego to właśnie u nas powinieneś złożyć zamówienie?

Nasza firma działa przez 24 godziny na dobę — winietę elektroniczną możesz u nas kupić w dowolnym, najbardziej odpowiadającym Ci momencie. Możesz liczyć także na nasze doradztwo, jeśli nie jesteś pewien, jaki rodzaj dokumentu online powinieneś wybrać. Zadbaliśmy o to, aby system zamówień był przejrzysty i prosty w obsłudze. Gwarantujemy, że organizacja wyprawy przez rumuńskie autostrady nigdy nie była prostsza!

Wyróżniamy się także szybkością, bezpieczeństwem oraz prostotą transakcji. Korzystając z naszych usług, zapomnisz o długich, niepotrzebnych procesach administracyjnych lub żmudnym kupowaniu papierowych naklejek. Co więcej, oferujemy szeroki wybór ekspresowych metod płatności — to Ty decydujesz, czy środki przekażesz nam kartą, przez bankowość elektroniczną czy też BLIKiem. Zapewniamy szyfrowanie transakcji i pełną ochronę danych, a także błyskawiczną realizację zamówień na winiety elektroniczne. Nasz serwis idealnie wpisuje się w potrzeby nowoczesnych podróżników!
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu