Strona główna » Austria

Austria - winiety online

alt
Planowanie wyjazdu za granicę wiąże się z różnymi przygotowaniami. W zależności od obranego kierunku potrzebujemy paszportu lub dowodu, ale nie tylko. Wjeżdżając do Austrii, musimy posiadać przykładowo winiety, żeby przejechać po płatnych drogach ekspresowych i autostradach. W przeciwnym wypadku możemy zapłacić karę, która będzie nas sporo kosztować.

Opłata za korzystanie z płatnych autostrad to standard w wielu krajach, dlatego musimy posiadać dokument, który potwierdzi dokonanie płatności. Jest on dużym ułatwieniem dla kierowców, zwłaszcza że można ją nabyć online bez wychodzenia z domu. Dzięki temu nie trzeba stać w kolejkach do punktu poboru płatności. Wystarczy za to, że skorzystasz z naszego sklepu i zakupisz winiety do Austrii online w dogodnym czasie, ponieważ cały proces przebiega szybko i sprawnie i można przez niego przejść “od ręki”. Potrzebny będzie przede wszystkim numer rejestracyjny pojazdu oraz kraj rejestracji. Musimy też podać, od kiedy mają obowiązywać zakupione dokumenty.


Winieta do Austrii online

Zakup odpowiedniego dokumentu znacznie ułatwia i przyspiesza poruszanie się po danym kraju. Dzięki niemu zyskujemy dostęp do sieci dróg o przedniej nawierzchni, co daje nam dodatkowo komfort przemieszczania. Co więcej, nie musimy się poruszać po odcinkach, które wydłużają czas podróży. Warto podkreślić, że winiety, które nabywamy do Austrii online, nie obowiązują na wszystkich typach dróg, a jedynie na płatnych i autostradach.


Zakup winiety do Austrii online – jak to zrobić?


Elektroniczny dokument nabywany jest w zależności od rodzaju pojazdu oraz czasu trwania wyjazdu. Muszą go posiadać samochody osobowe do 3,5 tony, a także motocykle. Przepis obejmuje również kampery. Natomiast do pojazdu może być umocowana przyczepa o dowolnej wielkości i masie, ponieważ nie wymaga specjalnego rozszerzenia. Winiety do Austrii online zakupisz w naszym sklepie na rok, 2 miesiące bądź tydzień, w zależności jak długo planujesz pozostać poza granicą Polski. Dowód zakupu wraz z dokumentami wysyłamy mailowo.

Wyników na stronie: 15 30 45
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do

Co dokładnie oferujemy?


W naszym sklepie internetowym zakupisz poświadczenia zarówno dla samochodów, jak i motocykli. Proponujemy klientom upoważnienia do poruszania się po austriackich autostradach i drogach płatnych, które są ważne przez:
-  1 dzień
-  10 dni,
-  2 miesiące,
-  1 rok
Tym samym jesteśmy w stanie wpasować się w różne potrzeby naszych klientów. Z winiet mogą skorzystać wczasowicze lub osoby, których za granicę gnają obowiązki zawodowe. To też dobre rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje przeprowadzić się do Austrii na dłuższy czas – zapewnia ono wygodę, ponieważ wystarczy tylko jeden raz zamówić elektroniczne upoważnienie drogą online, by bez problemu i legalnie poruszać się tamtejszymi autostradami oraz płatnymi drogami. Upoważnienia na 10 dni z pewnością przydadzą się osobom, które planują urlop za granicą lub chcą odwiedzić swoich bliskich.

 

Dlaczego dobrze jest zdecydować się na nasze usługi?


E-winiety to doskonałe rozwiązanie, ponieważ nie potrzebujesz kupować naklejki, by móc jeździć austriackimi drogami. Wystarczy, że złożysz zamówienie - podasz numer rejestracyjny pojazdu, kraj jego rejestracji oraz datę rozpoczęcia ważności winiety, a następnie uiścisz opłatę. Wtedy zostanie ona przypisana do Twojego numeru rejestracyjnego, a kamery, które znajdują się tuż przy wjeździe na autostrady i płatne drogi, weryfikują, czy zapłaciłeś za przejazd i masz do niego prawo. W przeciwnym wypadku dostaniesz mandat, a zawiadomienie o nim dotrze do Ciebie drogą online.

 

Dla jakiego typu pojazdów odpowiednia jest ta winieta?


Wszystkie pojazdy o maksymalnej technicznie dopuszczalnej masie całkowitej wynoszącej 3,5 tony, w szczególności samochody osobowe i kampery. Czy obowiązuje państwa 18 dniowy okres ochrony konsumenta po zakupie e-winiety? Nie. Winieta zakupiona na naszej stronie jest ważna natychmiast. Oznacza to tyle. że NIE muszą państwo kupować winiety 18 dni przed planowanym wyjazdem. Zamawiasz i jedziesz nawet w ten sam dzień.

 

Nasza oferta - krótkie podsumowanie


Dostępne tu e-winiety dostępne to dobre rozwiązanie, ponieważ:
- złożenie zamówienia na te elektroniczne poświadczenia nie zajmie Ci więcej niż 15 minut,
- dzięki nim możesz sprawnie poruszać się austriackimi autostradami i płatnymi drogami,
- nie musisz czekać w kolejce tak, jak wtedy, gdy kupujesz tradycyjne winiety,
- unikasz wysokiego mandatu,
- zdobędziesz upoważnienie do poruszania się zarówno samochodem, jak i motocyklem,
- winietę otrzymasz na e-mail,
- nie obowiązuje 18 dniowy okres ochronny konsumenta.

W ofercie mamy poświadczenia zarówno z krótkim, jak i długim okresem ważności, dzięki czemu wybierzesz tą, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Austriacka sieć dróg ekspresowych i autostrad wymaga od kierowców dokonania opłaty za przejazd. System winiet stanowi dobry sposób na pobieranie opłat, nie generując kolejek w punktach poboru płatności, znanych na polskich autostradach.

Zakupu winiety Austria nie wymaga dla pozostałych typów dróg, jednak poruszanie się po kraju próbując na siłę unikać najszybszych i najlepszych odcinków, zupełnie pozbawione jest sensu. Winiety na austriackie autostrady są droższe niż dla analogicznych dróg w państwach sąsiadujących. Dają natomiast dostęp do bogatej sieci autostradowej o doskonałej nawierzchni, która gwarantuje szybkie i komfortowe przemieszczanie.

Elektroniczna winieta dzieli się co do rodzaju pojazdu oraz czasu trwania. W naszym sklepie posiadamy pełny pakiet oferty na winiety na austriackie autostrady. Dokonywanie opłat w formie elektronicznej stanowi alternatywę dla wciąż obowiązujących winiet naklejkowych, nabywanych w punktach obsługi ruchu lub stacjach benzynowych przy granicy. Zezwolenie, jakie utożsamia winieta Austria wymaga wobec samochodów osobowych do 3.5 tony oraz motocykli. Nie występuje natomiast konieczność rozszerzenia dla przyczep. Na winiecie samochodowej można ciągnąć przyczepę o dowolnej masie.
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu