Strona główna » Czechy

Czechy - winiety online

alt
Przepisy ruchu drogowego ciągle się zmieniają. Przykładem są czescy sąsiedzi Polski, którzy od 1 lutego 2021 roku nie sprzedają już winiet w tradycyjnej formie. Naklejki dotychczas przyklejane na szyby pojazdów zostały zastąpione elektronicznymi dokumentami nabywanymi online. Obowiązują one na płatnych autostradach oraz drogach szybkiego ruchu, a ich posiadanie będą rejestrować kamery. Brak dokumentu grozi zapłatą wysokiej grzywny.

Winieta online to gwarancja udanej podróży do Czech. Jest dostępna z dowolnego miejsca przez dobę i usprawnia wyjazd. Forma elektroniczna sprawia, że nie musimy się martwić, że ją zgubimy. Nie musimy mieć jej też ciągle przy sobie (wystarczy zapis na telefonie), ponieważ odpowiednie służby mają do niej stały dostęp przez kamery.


Winiety do Czech

Ceny czeskich autostrad są uzależnione od rodzaju pojazdu. Odpowiedni dokument muszą posiadać kierowcy samochodów osobowych i transportowych do 3,5 tony oraz kamperów. Z kolei motocykle są zwolnione z opłat. Tak samo nie trzeba wnosić opłaty za przyczepę. W przypadku przekroczenia wagi 3,5 tony koszty naliczane są co kilometr za pomocą elektronicznego sprzętu pokładowego z GPS. Należy złożyć wniosek o jego wydanie przed podróżą. Jeśli chodzi o samochody na gaz ziemny i biometan, przysługuje im zgodnie z przepisami niższa stawka za winiety do Czech. Natomiast zwolnienie z opłaty może przysługiwać pojazdom z emisją CO2 mniejszą niż 50 g/km.

Długość pobytu za granicą to druga rzecz, od której uzależniona jest cena i wydanie dokumentów. Winiety online w Czechach są przyznawane na 10 dni, miesiąc lub rok. Obowiązują od dnia, który wskażemy w dokumencie, a ich ważność upływa ostatniego przypadającego dnia o północy.


Winiety online - sposób na komfortową podróż

Możemy ją zakupić szybko i prosto. Wymagane są jedynie podstawowe dane, po których wprowadzeniu możemy przejść do kasy online. Po opłaceniu winiety do Czech online jesteśmy automatycznie rejestrowani w bramkach na autostradzie, a tablica rejestracyjna naszego pojazdu jest integrowana z dokumentem.

Wyników na stronie: 15 30 45
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do

Dlaczego winieta elektroniczna jest niezbędna podczas podróży do Czech?

Drogi szybkiego ruchu pozwalają nam pokonywać ogromne dystanse szybko i wygodnie. Nasi południowi sąsiedzi przykładają ogromną wagę do tej części infrastruktury. Rząd czeski stale wprowadza innowacje i udogodnienia dla osób podróżujących autostradami. W ostatnich latach stały się one znacznie bardziej przystępne dla posiadaczy samochodów elektrycznych i hybrydowych, a w planach są także dynamiczne taryfy. Jeśli chcesz mieć dostęp do aktualnych winiet elektronicznych, w naszym sklepie online zawsze kupisz ważny i dopasowany do Twoich potrzeb dokument.
 

Winiety24h – Twoja gwarancja udanej podróży

Nasza oferta wyróżnia się dopasowaniem potrzeb do Klientów niezależnie od charakteru i celu ich podróży! U nas kupisz winiety elektroniczne na czeskie autostrady o dowolnej porze – są dostępne przez 24 godziny na dobę. Zapewniamy możliwość zakupu online ważnego dokumentu na 10, 30 lub 365 dni na samochód osobowy lub dostawczy do 3,5 tony. Ty decydujesz, która z opcji jest dla Ciebie najbardziej opłacalna. Pełna dostępność usług jest ogromnym udogodnieniem – z nami przekonasz się, że podróżowanie za granicą jest proste i przyjemne.
 

Szybkie, bezpieczne i wygodne transakcje – tylko na winiety24h.pl

Zakup dokumentu upoważniającego do podróży po czeskich autostradach powinien być dokonywany ekspresowo, dlatego zadbaliśmy o przejrzystość i intuicyjność naszego sklepu. Dzięki temu nasza oferta winiet elektronicznych doskonale wpisuje się w potrzeby nowoczesnych podróżników. Wystarczy zaledwie kilka kliknięć na ekranie smartfona, a potrzebny dokument będzie Twój — niezależnie od pory dnia lub nocy.

Winiety online kupione w naszym sklepie to także gwarancja bezpieczeństwa. Stosujemy nowoczesne metody szyfrowania płatności oraz środki ochrony danych, a także stale monitorujemy naszą infrastrukturę, aby zapobiec potencjalnym oszustwom. Oferujemy także szeroki wybór metod transakcji – od karty kredytowej, przez kody BLIK aż po bankowość elektroniczną. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu. Nasza profesjonalna obsługa udzieli Ci wszelkich niezbędnych informacji na temat winiet online na czeskie autostrady!
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu