+ 48 501 708 963
Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Rumunia

Rumunia - winiety online

alt
Po niektórych krajach nie można się przemieszczać bez posiadania odpowiedniego dokumentu. Są one gwarantem pobytu w danym rejonie. Jeśli wybieramy się do Rumunii, winiety online są obowiązkowe dla kierowców przekraczających granicę. W odróżnieniu od Austrii czy Czech umożliwiają nie tylko przejazd płatną autostradą i drogami szybkiego ruchu, ale wszystkimi kategoriami odcinków. Bez nich nie można wjechać do kraju.


Winieta na Rumunię

Musisz ja kupić, jeśli podróżujesz samochodem osobowym, busem bądź kamperem o wadze nie większej niż 3,5 tony. Obejmują określone kategorie i różnią się ze względu na czas obowiązywania. Winiety do Rumunii dotyczą pojazdów przewożących maksymalnie do 9 osób, ciężarowych oraz tych, w których transportujemy towary. Jeśli liczba pasażerów jest większa, musimy się zaopatrzyć w odrębny dokument online przeznaczony dla busów. Nie ma obowiązku zakupu aktu na przyczepę, jeżeli jest ciągnięta legalnie, czyli zgodnie z zapisem, który mamy w dowodzie rejestracyjnym. Nawet w sytuacji, gdy w połączeniu z samochodem przekracza 3,5 tony. Zwolnione z zakupu dokumentu są jedynie motocykle.

Winieta na Rumunię ma postać elektroniczną i należy ją zakupić online zanim przekroczymy granicę. Jest ona powiązana z numerem rejestracyjnym naszego pojazdu. Jej brak wiąże się z wysokim mandatem, którego nie unikniemy, ponieważ nasz przejazd jest rejestrowany przez kamery i kontrolowany przez odpowiednie służby za pomocą monitoringu.


Winiety online - płać i korzystaj

Do zakupu odpowiedniego dokumentu do przekroczenia granicy będą potrzebne podstawowe dane takie jak: numer rejestracyjny, kraj pochodzenia pojazdu oraz numer VIN. Powinniśmy też podać adres e-mail, ponieważ zostanie na niego wysłana winieta online oraz dowód jej zakupu. Możemy ją zakupić na rok, 90 dni, tydzień lub miesiąc. Elektroniczny dokument umożliwia dokonanie rozliczeń za przejazdy drogami publicznymi w prostszy i wygodniejszy sposób. Co więcej, wystarczy jedno potwierdzenie opłaty, by móc się przemieszczać w pełni po Rumunii.

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu