+ 48 501 708 963
Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Czechy

Czechy - winiety online

alt
Przepisy ruchu drogowego ciągle się zmieniają. Przykładem są czescy sąsiedzi Polski, którzy od 1 lutego 2021 roku nie sprzedają już winiet w tradycyjnej formie. Naklejki dotychczas przyklejane na szyby pojazdów zostały zastąpione elektronicznymi dokumentami nabywanymi online. Obowiązują one na płatnych autostradach oraz drogach szybkiego ruchu, a ich posiadanie będą rejestrować kamery. Brak dokumentu grozi zapłatą wysokiej grzywny.

Winieta online to gwarancja udanej podróży do Czech. Jest dostępna z dowolnego miejsca przez dobę i usprawnia wyjazd. Forma elektroniczna sprawia, że nie musimy się martwić, że ją zgubimy. Nie musimy mieć jej też ciągle przy sobie (wystarczy zapis na telefonie), ponieważ odpowiednie służby mają do niej stały dostęp przez kamery.


Winiety do Czech

Ceny czeskich autostrad są uzależnione od rodzaju pojazdu. Odpowiedni dokument muszą posiadać kierowcy samochodów osobowych i transportowych do 3,5 tony oraz kamperów. Z kolei motocykle są zwolnione z opłat. Tak samo nie trzeba wnosić opłaty za przyczepę. W przypadku przekroczenia wagi 3,5 tony koszty naliczane są co kilometr za pomocą elektronicznego sprzętu pokładowego z GPS. Należy złożyć wniosek o jego wydanie przed podróżą. Jeśli chodzi o samochody na gaz ziemny i biometan, przysługuje im zgodnie z przepisami niższa stawka za winiety do Czech. Natomiast zwolnienie z opłaty może przysługiwać pojazdom z emisją CO2 mniejszą niż 50 g/km.

Długość pobytu za granicą to druga rzecz, od której uzależniona jest cena i wydanie dokumentów. Winiety online w Czechach są przyznawane na 10 dni, miesiąc lub rok. Obowiązują od dnia, który wskażemy w dokumencie, a ich ważność upływa ostatniego przypadającego dnia o północy.


Winiety online - sposób na komfortową podróż

Możemy ją zakupić szybko i prosto. Wymagane są jedynie podstawowe dane, po których wprowadzeniu możemy przejść do kasy online. Po opłaceniu winiety do Czech online jesteśmy automatycznie rejestrowani w bramkach na autostradzie, a tablica rejestracyjna naszego pojazdu jest integrowana z dokumentem.

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu