+ 48 501 708 963
Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Austria

Austria - winiety online

alt
Planowanie wyjazdu za granicę wiąże się z różnymi przygotowaniami. W zależności od obranego kierunku potrzebujemy paszportu lub dowodu, ale nie tylko. Wjeżdżając do Austrii, musimy posiadać przykładowo winiety, żeby przejechać po płatnych drogach ekspresowych i autostradach. W przeciwnym wypadku możemy zapłacić karę, która będzie nas sporo kosztować.

Opłata za korzystanie z płatnych autostrad to standard w wielu krajach, dlatego musimy posiadać dokument, który potwierdzi dokonanie płatności. Jest on dużym ułatwieniem dla kierowców, zwłaszcza że można ją nabyć online bez wychodzenia z domu. Dzięki temu nie trzeba stać w kolejkach do punktu poboru płatności. Wystarczy za to, że skorzystasz z naszego sklepu i zakupisz winiety do Austrii online w dogodnym czasie, ponieważ cały proces przebiega szybko i sprawnie i można przez niego przejść “od ręki”. Potrzebny będzie przede wszystkim numer rejestracyjny pojazdu oraz kraj rejestracji. Musimy też podać, od kiedy mają obowiązywać zakupione dokumenty.


Winieta do Austrii online

Zakup odpowiedniego dokumentu znacznie ułatwia i przyspiesza poruszanie się po danym kraju. Dzięki niemu zyskujemy dostęp do sieci dróg o przedniej nawierzchni, co daje nam dodatkowo komfort przemieszczania. Co więcej, nie musimy się poruszać po odcinkach, które wydłużają czas podróży. Warto podkreślić, że winiety, które nabywamy do Austrii online, nie obowiązują na wszystkich typach dróg, a jedynie na płatnych i autostradach.


Zakup winiety do Austrii online – jak to zrobić?


Elektroniczny dokument nabywany jest w zależności od rodzaju pojazdu oraz czasu trwania wyjazdu. Muszą go posiadać samochody osobowe do 3,5 tony, a także motocykle. Przepis obejmuje również kampery. Natomiast do pojazdu może być umocowana przyczepa o dowolnej wielkości i masie, ponieważ nie wymaga specjalnego rozszerzenia. Winiety do Austrii online zakupisz w naszym sklepie na rok, 2 miesiące bądź tydzień, w zależności jak długo planujesz pozostać poza granicą Polski. Dowód zakupu wraz z dokumentami wysyłamy mailowo.

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Austriacka sieć dróg ekspresowych i autostrad wymaga od kierowców dokonania opłaty za przejazd. System winiet stanowi dobry sposób na pobieranie opłat, nie generując kolejek w punktach poboru płatności, znanych na polskich autostradach.

Zakupu winiety Austria nie wymaga dla pozostałych typów dróg, jednak poruszanie się po kraju próbując na siłę unikać najszybszych i najlepszych odcinków, zupełnie pozbawione jest sensu. Winiety na austriackie autostrady są droższe niż dla analogicznych dróg w państwach sąsiadujących. Dają natomiast dostęp do bogatej sieci autostradowej o doskonałej nawierzchni, która gwarantuje szybkie i komfortowe przemieszczanie.

Elektroniczna winieta dzieli się co do rodzaju pojazdu oraz czasu trwania. W naszym sklepie posiadamy pełny pakiet oferty na winiety na austriackie autostrady. Dokonywanie opłat w formie elektronicznej stanowi alternatywę dla wciąż obowiązujących winiet naklejkowych, nabywanych w punktach obsługi ruchu lub stacjach benzynowych przy granicy. Zezwolenie, jakie utożsamia winieta Austria wymaga wobec samochodów osobowych do 3.5 tony oraz motocykli. Nie występuje natomiast konieczność rozszerzenia dla przyczep. Na winiecie samochodowej można ciągnąć przyczepę o dowolnej masie.
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu